Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na vyhledáváníPřeskočit na menuZaregistrujte se zdarma

Moje inzeráty


Hlavní stránkaCvikySklapovačky

SklapovačkySklapovačky

Sklapovačky patří k vůbec nejoblíbenějším cvikům a to nejen na břicho, ale současně i na ostatní svaly. Jedná se o relativně náročný cvik, který je však velmi efektivní. Sklapovačky pravidelně cvičí sportovci, ale také lidé, kteří si chtějí zpevnit břišní svalstvo a zhubnout pár kilo. Tento cvik je energeticky náročný a vy při provádění spotřebujete značné množství energie. Sklapovačky můžete provádět jak v posilovně na matraci, tak doma na koberci. Výhoda tohoto cviku spočívá v tom, že nebudete potřebovat žádný speciální stroj a podobně. Sklapovačky cvičí pouze Vaše tělo.

Jak se provádí sklapovačky

Sklapovačky se provádí následovně. Celým tělem se natáhnete na podložku. Ruce máte natažené směrem nahoru. Pohyb vykonáváte souvislý a zvedáte ruce i nohy tak, aby se Vaše dlaně dotkly chodidel. Ideální je provádět pohyb tahem. Sklapovačky jsou však velmi náročné a většina lidí bude rádo, když je zvládne švihem. Velmi praktické je rozdělit si sklapovačky na několik sérií o určitém počtu cviků. Nelze určit přesně, kolik cviků do série zařadit, každý totiž snese něco úplně jiného. Přestaňte cvik vykonávat tehdy, až ucítíte pálení břišních svalů. Pokud budete sklapovačky vykonávat správně, máte stoprocentní jistotu, že se cviky projeví na pružnosti Vašich břišních svalů. Budete mít bříško vytvarované a velmi pevné. Sklapovačky však příznivě působí i na jiné svalové partie. Pohybem zatěžujete celé tělo a cvičíte tak i se svaly, o kterých ani nevíte.

Sklapovačky a jejich alternativy

Sklapovačky jsou nedílnou součástí tréninku vrcholových sportovců, kteří si chtějí udržet dobrou kondici. Je jen na Vás, zda je do Vašeho tréninku zařadíte i Vy. Pokud jsou na Vás sklapovačky moc těžké, začněte zprvu cvičit lehčí sedy lehy či zkracovačky. Na sklapovačky můžete přejít tehdy, když budou Vaše svaly zvyklé na fyzickou zátěž. Budou tak cvik mnohem lépe snášet.

Zobrazeno 0-0 inzerátů z 0

Inzeráty - Sklapovačky


1